Danas: 9
Školska događanja
Natjecanje AEHT-eu Senegaliji
Autor: Iva Kranjčić, 25. 10. 2022.

U Senegalliji, Republika Italija, održalo se od 17.- 22.listopada  35. natjecanje po redu te skupština AEHT-e, europskog udruženja škola u hotelijerstvu i turizmu. Natjecanje se održalo u 10 disciplina, nastupilo je 450 učenika iz 23 zemlje. Učenica Emma Natalie Malbašić iz Hotelijersko - turističke škole Opatija natjecala se u disciplini Tourist destination te je sa svojim timom kojeg su činile učenice iz Republike Italije i Kraljevine Nizozemske zauzela izvrsno 4. mjesto kojega dijeli s timom učenika iz Ugosteljske škole Opatija. Zadatak je bio timski napraviti prezentaciju Senigallie te cijele pokrajine za određenu ciljnu skupinu, s naglaskom na gastronomiju i umjetnost (zadatak dobiven na brifingu po dolasku ). Mentori su učenici bili: Ksandra Sinožić, Zagorka Ivanković za struku, te za engleski jezik: Marin Tomljanović i Katarina Paušić. Svakako je za napomenuti da je mentorica i sama bila natjecateljica na istom natjecanju prije 10 godina, te je osvojila srebrnu medalju. Upravni odjel za odgoj i obrazovanje PGŽ i Grad Opatija omogućili su odlazak i sudjelovanje na natjecanju i.
Na natjecanju koje je timskog kataktera sudjelovalo je 45 učenika iz Republike Hrvatske te su učenici osvojili ukupno 10 medalja, od čega 8 u ugostiteljiim i 2 iz turisičkih disciplina.
S ovakvim učenicima nema bojazni za turistički sektor!